inwestycje

Lokowanie pieniędzy – co najlepsze?

Dla większości z nas przychodzi w życiu taki moment, że mamy uzbieraną na tyle dużą sumę pieniędzy, że wypadałoby ją gdzieś ulokować. Banki oferują różnego rodzaju usługi, dzięki którym możemy w bezpiecznym miejscu trzymać swoje oszczędności.

Warto skorzystać więc z banku czy lepsza będzie tradycyjne „pod poduchę”?

Do pewnego czasu najpopularniejszą metodą było lokowanie pieniędzy na lokacie terminowej, w teorii oferuje ona wysokie zyski, ale minusem jest zamrożenie środków, których nie możemy wypłacić jeśli nie chcemy stracić zysków. Ciekawą alternatywą jest otwarte konto oszczędnościowe, działa podobnie jak lokata. Tyle, że w tym przypadku możemy w każdym momencie wypłacić dowolną kwotę i nie stracimy naszych zysków. Otwarte konta oszczędnościowe często oferują całkiem niezłe oprocentowanie i spokojnie mogą konkurować z lokatami krótkoterminowymi. Więcej o kontach oszczędnościowych dowiesz się tutaj – http://www.oferujemyprace.pl/gdzie-i-dlaczego-warto-zalozyc-konto-oszczednosciowe-dla-biznesu/

Jeszcze ciekawszą alternatywą są fundusze inwestycyjne. Wiele banków gwarantuje, że w przeciwieństwie do inwestowania na giełdzie, tutaj nie stracimy naszych środków, istnieje jednak ryzyko braku zysków. W zrozumieniu inwestycji w fundusze pomoże Cie ten materiał:

Wreszcie są też inne możliwości takie jak lokowanie pieniędzy w metale szlachetne, biżuterię, dzieła sztuki i inne przedmioty kolekcjonerskie. Szczególnie obrazy mogą z czasem znacznie zwiększyć swoją wartość. Pamiętajmy jednak, że trzymając takie przedmioty w domu bierzemy na siebie dosyć duże ryzyko związane z ich teoretycznym zniszczeniem. Dla mniej odważnych pewnie tradycyjna lokata będzie lepszym wyjściem. Jeśli nie wiesz czy wybrać konto oszczędnościowe czy lokatę – sprawdź ten wpis.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *