ranking kont oszczędnościowych

Ranking kont oszczędnościowych

Konta oszczędnościowe oferują większą elastyczność niż lokaty, które wymagają „zamrożenia” środków na określoną ilość czasu. Decydując się na rachunek oszczędnościowy mamy ciągły dostęp do swoich środków, a wypracowane odsetki doliczane są co miesiąc. Takie rozwiązanie pozwala na swobodny obrót pieniędzmi i małą stratę w przypadku, gdy zdecydujemy się zrezygnować z tej formy oszczędzania. Ze względu na liczną ofertę kont oszczędnościowych postanowiliśmy przygotować ranking, który wyłoni najlepsze konta oszczędnościowe i opisze ich wady i zalety.

Zobacz także: http://najlepszedarmowekonto.pl/

Ranking

Na podstawie danych z lipca 2019 roku przygotowaliśmy zestawienie najbardziej opłacalnych kont oszczędnościowych. Pod uwagę braliśmy:

  • oprocentowanie
  • okres obowiązywania oprocentowania
  • maksymalną kwotę objętą ofertą

Miejsce I

Konto oszczędnościowe (promocja 4%) – citi handlowy

Oprocentowanie: 4%

Okres: 4 miesiące

Maksymalna kwota: 10 tys. złotych

Główną cechą, która zapewniła zwycięstwo w rankingu jest fakt, że jest to najwyższe oprocentowanie na rynku. Minusem są jednak trudne warunki, które sa wymagane do udziału w promocji oraz korzystne oprocentowanie jedynie dla kwoty nie przekraczającej 10 tysięcy złotych. Aby wziąć udział w promocji należy zapewnić wpływy wynagrodzenia na konto osobiste przez okres 4 miesięcy. Oferta dedykowana jedynie dla nowych klientów

 

Miejsce II

Konto oszczędnościowe – Getin Bank

Oprocentowanie: 3,5%

Okres: 12 miesięcy

Maksymalna kwota: 10 tys. złotych

Na miejscu drugim znalazło się konto oszczędnościowe w Getin banku, które wyróżnia się wysokim oprocentowaniem (3,5%) po zakończonej promocji. W banku znajdziemy również równoległą promocję dla klientów, którzy chcą ulokować do 200 tysięcy złotych, a oprocentowanie jest równie korzystne (3%). Aby wziąć udział w promocji musimy wyrazić zgody marketingowe i zapewnić comiesięczny wpływ na nasze konto w wysokości 1000 złotych.

 

Miejsce III

Konto oszczędnościowe (promocja 3%)- citi handlowy

Oprocentowanie: 3%

Okres: 6 miesięcy

Maksymalna kwota: 100 tys. złotych

Miejsce trzecie zajmuje kolejna oferta z banku citi handlowy. Wysoka wartość maksymalna, bo aż 100 tysięcy złotych i oprocentowanie 3% to dobra oferta, a czas trwania wynosi 6 miesięcy, co również przekłada się na korzystne miejsce w rankingu. Aby wziąć udział w promocji trzeba zapewnić comiesięczny wpływ na konto osobiste w kwocie około 8000 tysięcy złotych, co sprawia, że nie każdy może skorzystać z tej propozycji.

 

Przedstawiliśmy 3 najbardziej korzystne konta oszczędnościowe, które cechują się wysokim oprocentowaniem i dobrymi warunkami. 2 z 3 kont należą do citibanku, który wydaje się dobrym wyborem jeśli chcemy zacząć prowadzić rachunek oszczędnościowy. Warto przemyśleć swój wybór i dostosować ofertę pod swoje preferencje, jednak krótki czas obowiązywania promocji w poszczególnych bankach zachęca do częstej zmiany banku, któremu zlecamy nasze oszczędności.